8 C
Скопје

Пред 30 години беше емитувана првата епизода од „Беверли Хилс“ – Ѕвездите од серијата се присетија на годишнината (ФОТО)

На 4-ти октомври 1990 година беше емитувана првата епизода na легендарна серија „Беверли Хилс, 90210“. На јубелејната годишнина се присетија ѕвездите од ова остварување…

Актерката Џени Гарт, која ја глумеше Кели Тејлор, не го криеше восхитувањето.

Како да беше вчера. Среќна 30 годишнина на моето „Беверли Хилс“ семејство и на сите неверојатни луѓе кои придонесоа ова шоу да стане дел од телевизиската историја. И најмногу на нашите прекрасни фанови. Ве сакам сите, напиша Џени Гарт на Инстаграм.

Тори Спелинг, која ја играше Дона, исто така се потсети на оваа годишница.

– Ги сакам своите „Беверли Хилс“ браќа и сестри кои станаа мое семејство. Ќе ве сакам засекогаш, напиша Тори на својот Инстаграм профил каде им се заблагодари на фановите.

View this post on Instagram

CHEERS… to 30 years since the premiere of Beverly Hills, 90210. – I love my 90210 sisters and brothers that became family to me. I will love you all forever! – And, I love the fans that truly made this show a piece of television history. You grew up with us. You believed in us. You supported us. You loved us. You cheered us on. Your hearts broke when our hearts broke. You believed in our fashion choices. You believed in our friendships. You believed whole heartedly in Brandon, Brenda, Kelly, Dylan, Steve, Andrea, David, and Donna. And, every other character that graced our zip code. – Our fans, this day is truly dedicated to all of you who lived thru our experiences by watching us. You mean the world to us! We are eternally grateful to our fans who have truly become friends to us. We celebrate you today and everyday! Xoxo #beverlyhills90210 #90210 #30yearstogether #90210forever

A post shared by Tori Spelling (@torispelling) on

Џејсон Пристли, кој го играше Брендон, исто така се огласи.

– Не можам да верувам дека поминаа 30 години откако премиерно беше прикажано шоуто, напиша Пристли.

Брајан Остин Грин, кој го глумеше Дејвид, исто така не можеше да поверува колку времето брзо лета.

– Пред 30 години Дејвид Силвер му беше претставен на светот. Лудо е како времето брзо лета, напиша Остин Грин.

Да се потсетиме и на првата најавна шпица од серијата „Беверли Хилс“…

Прочитајте и...  Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар