18 C
Скопје

Tag : епизода

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО | Обожавателите дури сега забележаа: Во една од епизодите на „Пријатели“ се појавува некој посебен

Слободен печат
Со „Пријатели“ пораснаа многу генерации, а милиони луѓе во светот ја гледаат повторно и повторно, како да сакаат да ја научат токму секоја сцена од...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Лиса Кудроу снимила нови сцени за специјалната епизода од „Пријатели“

Слободен печат
Снимањето на специјалното издание од хит ситкомот „Пријатели“, кое го очекуваме уште од минатата година, конечно започнало, така барем вели Лиса Кудроу. Таа гостуваше во...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Пред 30 години беше емитувана првата епизода од „Беверли Хилс“ – Ѕвездите од серијата се присетија на годишнината (ФОТО)

Слободен печат
На 4-ти октомври 1990 година беше емитувана првата епизода na легендарна серија „Беверли Хилс, 90210“. На јубелејната годишнина се присетија ѕвездите од ова остварување… Актерката...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Не знаете што да гледате? Ова се 9-те нови серии кои нема да ве разочараат (ФОТО)

Слободен печат
Некои серии не „заразуваат“ уште од првата епизода, додека на другите им треба малку повеќе време за да не привлечат, но секој страствен обожавател на...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Сите го обожаваа, заработуваше по 350 илјади долари за епизода, но поради верата се откажа од актерството (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот актер Ангус Т. Џонс, кој сите го засакавме преку улогата на Џејк од ситкомот „Два ипол мажи“, буквално порасна во самата серија која му...