Tag : мараја кери

Магазин Магазин слајдер Сцена

Во овие тмурни моменти сите сме еднакви: Како изгледаат познатите убавици во деновите на изолација (ФОТО)

Слободен печат
Иако се навикнавме да ги гледаме на гламурозни настани, на црвениот тепих или на насловните страници на списанијата, познатите убавици покажаа дека во овие тмурни...
Забава Магазин Магазин слајдер

Настани што го одбележаа денешниот ден во музиката: Родена е Мараја Кери, „Атомско склониште“ го објави својот прв албум…

Слободен печат
Денешниот ден во музичката историја, како на Балканот, така и на светско ниво, ќе го паметиме по создавањето на неколку исклучително квалитетни песни, но и...
Забава Магазин

По долгогодишна борба со килограмите, конечно ослабе 20 килограми: Мараја Кери ја воодушеви публиката! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Мараја Кери во последните неколку месеци успеа да ослаби 20 килограми, соопштуваат странските медиуми, а кога практично се преполови – таа облече црно...
Еспресо

Овие ѕвезди годинава ќе влезат во шестата деценија! (ФОТО)

Слободен печат
Некои од најпознатите ѕвезди на светот оваа година ќе наполнат 50 години, поради што се чувствуваме многу старо. Овој јубилеен роденден помеѓу останатите ќе го...
Еспресо

Хакиран профилот на Mараја Кери: Објавен навредлив твит за Еминем

Слободен печат
Во текот на новогодишната ноќ, твитер-профилот на Мараја Кери беше хакиран и на него беа објавени навредливи твитови. Твитот што привлече најмногу внимание е оној...
Еспресо Шоу биз

Мараја Кери секоја година со божиќниот хит заработува „вреќи“ пари, а погледнете колку заработи само во 2019 година!

Слободен печат
Пејачката Мараја Кери (49) на легендарнот хит „All I want for Christmas is you“, секоја година во ова време, за време на новогодишните празници и...
Еспресо Шоу биз

„Сè што сакам за Божиќ си ти“: Мараја Кери ги почести фановите со нов видеоспот (ВИДЕО)

Слободен печат
Поминаа 25 години откако е објавен музичкиот видеоспот за песната „All I Want For Christmas Is You“, а Мараја Кери одлучи обожавателите да ги почести...
Еспресо Шоу биз

Верувале или не, овие познати личности во 2020 години ќе влезат во шестата деценија од животот (ФОТО)

Слободен печат
За некои познати личности 2020 година ќе биде посебна, бидејќи во претстојната година тие ќе влезат во шестата деценија, односно ќе наполнат 50 години. Едно...
Еспресо Шоу биз

Мараја Кери го најави Божиќ со вирално ВИДЕО

Слободен печат
Легендарниот хит на Мараја Кери,„All I Want For Christmas Is You“ е незаобиколива песна на сите листи на божиќни песни. Снимен е далечната 1994 година,...
Еспресо Мода

Импресивни колекции од чевли на познатите дами! (ФОТО)

Слободен печат
Чевлите претставуваат многу важен, ако не и најважен моден детаљ во животот на секоја жена, а во различни филмски остварувања им се припишува и судбински...