• кариерата

Се подготвува филм за животот и кариерата на легендарната Шер

Популарната пејачка Шер денес го слави 75-от роденден, а по тој повод откри дека започнала работата на филмот кој ќе говори за нејзиниот живот и кариера, а чија продукција ја потпишуваат продуцентите на филмот „Mamma Mia!“, пишува американскиот дневен магазин „Variety“.   View this post on Instagram   A post shared by Cher (@cher) Џуди …

Се подготвува филм за животот и кариерата на легендарната Шер Read More »