Опасни се камерунските фудбалерки, плукаат, тепаат..! (ВИДЕО) - Слободен печат

Опасни се камерунските фудбалерки, плукаат, тепаат..! (ВИДЕО)

Англија ја оправда фаворитската улога, но тоа што го одбележа мечот беше неверојатно и лошо однесување на камерунските фудбалерки на теренот.

Сето тоа започна со плукање од страна на Ејангуе во раката на Дуган која е патем тимска колешка на македонската фудбалерка Наташа Андонова во Барселона.

После вториот примен гол наместо да се упатат кон центарот, одлучија на својата половина да одржат зачудувачки свој тимски состанок, на што и веднаш реагираше главниот судија.

Но, и кинеската судијка се најде во сета оваа приказна, Лианг Кин беше турната од камерунската фудбалерка Јанго.

Прочитај повеќе

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

1 comment

Jovan 24/06/2019 - 07:26 at 07:26

Takvi selski ekipi,ne trebe da im se dozvole da igrat.Sega suspenzija,da zaboravat kako se vikat.Sramota,plus zeni.

Reply

Остави Коментар

17 + 2 =

Прочитај повеќе

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат

Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Слободен печат