Tag : камерун

Вести Свет

Најмалку 22 лица убиени во Камерун, поголемиот дел од жртвите се деца

Слободен печат
Најмалку 22 лица, меѓу кои и 14 деца, загинаа во напад во село во северозападен Камерун, соопштија Обединетите нации. Неколку жртви биле запалени живи, јави...
Вести Свет

Најмалку 42 жртви во свлечиште во Камерун

МИА Агенција
Најмалку 42 лица загинаа во лизгање на земјиште предизвикано од обилните врнежи дожд во западен Камерун, јавија локалните медиуми. Спасувачки екипи и денеска трагаат по...
Вести Свет

ПИРАТИ КИДНАПИРАЛЕ БРОД ВО КАМЕРУН: Меѓу заробените има тројца руски државјани!

МИА агенција
Непознати лица во подрачјето на пристаништето Дуала во Камерун вчера го нападнале бродот „Мармалајта”. Меѓу грабнатите членови на екипажот тројца се руски државјани, јавија светските агенции....
Спорт Фудбал

Пргавите Камерунки под истрага на ФИФА

Слободен печат
Англија со 3:0 го совлада Камерун во осминафиналето на женското Светско првенство во Франција, во натпреварот помина во знакот на срамното однесување на репрезентативките од...
Спорт Фудбал

Опасни се камерунските фудбалерки, плукаат, тепаат..! (ВИДЕО)

Слободен печат
Англија ја оправда фаворитската улога, но тоа што го одбележа мечот беше неверојатно и лошо однесување на камерунските фудбалерки на теренот. Сето тоа започна со...