Од полноќ нова цена на горивата – Слободен печат
ВестиЕкономија

Од полноќ нова цена на горивата

Ова се новите цени кои ќе важат во текот на целата недела.

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот.

Според новата пресметка Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – 98 за 71,5 денар за литар.

Додека еден литар дизел Еуродизел (Д-Е V) ќе чини 61,5 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 51 денар за литар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close