Tag : денари

Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 53.2864 денари, британската фунта пак, изнесува 67.7074 денари....
Вести Избори 2020

Царовска: За 5.000 денари ја зголемивме финансиската поддршка за згрижувачите

МИА Агенција
Носителката на листа на пратеници во Изборна единица 1 и потпретседателка на СДСМ Мила Царовска денеска во село Манастирец во Македонски Брод се сретна со...
Вести Избори 2020

Заев најави дека просечната плата ќе биде 34.000 денари

Слободен печат
До крајот на мандатот новата влада ќе ја зголеми минималната плата на 20.000 денари, а просечната ќе изнесува 34.000 денари. Ова денеска го најави претседателот...
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6959 денари, додека американскиот долар чини 54.8408 денари, британската фунта пак, изнесува 68.7879 денари....
Вести Економија

Ангеловска: Остварувањето на буџетските приходи е 12,7 милијарди денари

МИА Агенција
Даночните приходи во мај бележат помал пад од проектираниот што покажува дека го имаме одбрано најсоодветното портфолио согласно анализите и проценките на ситуацијата со ковид-кризата...
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 56.5802 денари, британската фунта пак, изнесува 68.8845 денари....
Вести Македонија

За Спасовски гол популизам е барањето на Чулев за 15.000 денари награда за полицијата

МИА Агенција
За премиерот Оливер Спасовски барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за 15 илјади денари награда за припадниците на МВР е гол популизам, што...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Платежни картички за граѓаните во вредност од 9.000 денари

Горан Наумовски
Премиерот на техничката владата, Оливер Спасовски на денешната прес-конференција истакна дека ќе воведат платежни картички за граѓаните за поголема потрошувачка и за развој на домашните...
Вести Македонија

Кумановските судии донираа 240.000 денари за справување со Ковид-19

Две третини од кумановските судии од Основниот Суд Куманово донираа на сметките на Министерството за здравство. Како што информираа денеска надлежните од судот, собрани се...
Вести Економија

Исплатени 88,6 милиони денари субвенции на 4.945 сточари

МИА Агенција
На сметките на 4.945 сточари кои имаат задржани женски јагниња и јариња денеска се исплатени субвенции во износ од 88,6 милиони денари, соопшти Агенцијата за...