Tag : масло

Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган не сакала да го напуштат кралското семејство, тоа е масло на Хари

Слободен печат
Кога принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) во јануари отстапија од кралските должности, сите ја осудија Меган за таа одлука, но се чини дека...
Жена Магазин Магазин слајдер

НАПРАВЕТЕ САМИ: Домашно антицелулитно масло (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Овој рецепт ќе ви помогне да го стимулирате лимфниот систем и да ја подобрите циркулацијата....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Супертрик: Еве како без мака да ја одлепите налепницата од теглата!

Слободен печат
Отстранувањето на лепакот од стаклото е побрзо и поедноставно со помош на овој практичен совет… Секоја домаќинка знае колку е незгодно да се отстрани самолепливата...
Вести Економија

Зголемени трошоци на живот за овошје, цигари и масло, намалени за горива

Трошоците на животот во март годинава се зголемени за 0,2 отсто во споредба со претходниот месец, а цените мало, пак, се намалени за истиот процент...
Жена Магазин

Обновете го изгледот додека сте во карантин – Домашно антицелулитно масло кое можете да го направите сами (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ако сте поборник на природната козметика, тогаш овој рецепт за антицелулитно масло е одличен за вас, а во исто време е и поевтин и поефикасен...
Вести Економија Слајдер

Србија најавува забрана за извоз на пченица и масло, ние од таму увезуваме

Премиерот на Србија Александар Вучиќ, пред три дена најави дека ќе забрани извоз на пченица, масло за јадње и шеќер, во времетраење од најмалку 30...
Еспресо Убавина

Како да ги комбинирате маслата за да имате сјајна коса

Слободен печат
Рицинусовото масло е одлично кога ви е потребно нешто за побрзо раснење на косата. Сепак, тоа е прилично масно и лепливо и тешко е да...
Жена Магазин

Како да препознаете квалитетно маслиново масло?

Слободен печат
Ги знаеме здравствените предности на маслиновото масло и секако сакаме да одбереме квалитетен производ за нас. Обично, скапите производи ги изедначуваме со квалитетни, но не...
Жена Магазин

ПАРФЕМИ СО МОШУС: Кога е вистинско време да ги користите?

Слободен печат
Во зависност со какви ароматски ноти е комбиниран, може да биде дел и од дневни и лесни и од вечерни и ориентални мириси...
Вести Свет

Електронските подеднакво опасни како обичните цигари? Видете што покажува најновото истражување

Слободен печат
Најново истражување во Австралија покажува дека електронските цигари со најразлични вкусови потенцијално би можеле да бидат многу опасни за човековото здравје. Како што пишува „НЗ...