Tag : гориво

Вести Свет

Русија забрани увоз на гориво на четири месеци

Слободен печат
Руската Влада донесе одлука привремено да го прекине увозот на гориво со цел да се обезбеди енергетска безбедност и да се стабилизира состојбата на домашниот...
Вести Економија

Се бара системско решение за екстра лесното гориво, првите анализи за две – три недели

Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска соопшти дека Владата работи на изготвување системско решение за екстра лесното гориво и дека првите анализи за тоа во...
Вести Скопје Слајдер

Чушков: Со новите еколошки автобуси годишно ќе се заштедат 25.000 евра за гориво

Слободен печат
Директорот на ЈСП Скопје Кристијан Чушков во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ потврди дека пандемијата ја промени динамиката на испорака на новите еколошки автобуси. -За...
Вести Македонија

Лукоил Македонија им доделува гориво на институциите кои се справуваат со коронавирусот

Горан Наумовски
Лукоил Македонија донесе одлука да додели гориво во вкупна количина од 15.000 литри на институциите кои се во првите борбени редови во справувањето со коронавирусот...
Забава Магазин

Хоакин Феникс се штити: Ги дезинфицира рацете по точењето гориво (ФОТО)

Слободен печат
Оскаровецот Хоакин Феникс (45) со вереницата Руни Мара (34), во неделата се фотографирани на бензинската пумпа во Лос Анџелес. Глумецот внимава на опасноста од зараза...
Вести Економија

Цената на бензините од полноќ се намалува

Слободен печат
Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за два денара, а на дизелот и екстра лесното за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија...
Вести Економија

Авиокомпаниите ги пренасочуваат авионите: Трошоците растат, летовите траат подолго

Слободен печат
Авиокомпаниите ќе треба да трошат повеќе на гориво затоа што ќе ги пренасочуваат летовите, односно решението да не летаат над Иран и Ирак поради тензиите...
Вести Економија

Горивата од полноќ поскапуваат

Слободен печат
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат од половина до еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување...
Вести Свет

ВАКА ПОЛНАТ ГОРИВО РУСКИТЕ АВИОНИ: Видете го неверојатниот потфат на 6.000 метри височина (ВИДЕО)

Слободен печат
Потегот на руските пилоти кои успеале на висина од 6.000 метри да се снабдат со гориво, навистина вреди да се види. Пилотите на МиГ-31 и...
Вести Свет

Нова нуклеарна проба на Северна Кореја

Северна Кореја ја инофмрира светската јавност за нов „важен тест”, направен на космодромот Сохе во земјата, пренесоа руските медиуми. „На 13 декември 2019 година, од...