Од Барселона, преку Јапонија, сега Бабунски во Романија! (ФОТО)

Нашиот фудбалери досега настапуваше за јапонската екипа на Омија Ардија, а сега одлучи во вториот дел од сезоната да се врати на европско тло.

Македонскиот интернационалец ја продолжува кариерата во романскиот фудбалски прволигаш Ботошани. Потпиша договор на една и пол година.

Давид Бабунски (25) веќе се промовираше во новиот дрес, овој клуб настапува во најсилната романска лига и во следниот период ќе се бори за шампионската титула.


Во оваа екипа веќе настапува еден наш играч, станува збор за фудбалерот од средниот ред, Стефан Ашковски.

Беше дел од Б тимот на Барселона, во 2016 година се пресели во Црвена звезда каде што имаше 11 мечеви, а од 2017 досега беше дел од две јапонски екипи, Јокохама Ф. Маринос (25 мечеви, три погодоци) и Омија Ардија (33 натпревари, четири голови).

Бабунски има досега девет настапи за најдобрата македонска репрезентација, а воедно настапуваше на Европско првенство со У21 селекцијата.

Прочитајте и...  Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Прочитај повеќе

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат

2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Слободен печат

После Берлин и Њујорк, откажан маратонот и во Париз!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Антиќ и Гечевски во работна посета на турската кошаркарска федерација

Слободен печат

Играчот на Јувентус Кулушевски на одмор во Охрид (ФОТО)

Слободен печат

Фудбалер на Барселона има коронавирус

Слободен печат

ЛШ: Дали Аталанта ќе го расипе роденденот на ПСЖ?

Слободен печат

Глигоров: Се враќам во клубот кој сезонава ја брка титулата!

Слободен печат

Која екипа има најголеми шанси да ја освои Лига Европа? (ФОТО)

Слободен печат