Tag : ботошани

Спорт Фудбал

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најавено е дека возбудувањата во најсилниот романски фудбалски шампионат ќе се вратат на 12 јуни… А прв на терените ќе се појави клубот на македонскиот...
Спорт Фудбал

Eкс играчот на Барса, Бабунски моќно и експлозивно од својот карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат
Голем број на спортски натпреварувања се одложуваат, прекинуваат, а во последно време и се откажуваат поради пандемијата на коронавирусот. Со цел да се спречи ширењето...
Спорт Фудбал

Од Барселона, преку Јапонија, сега Бабунски во Романија! (ФОТО)

Слободен печат
Македонскиот интернационалец ја продолжува кариерата во романскиот фудбалски прволигаш Ботошани. Потпиша договор на една и пол година. Давид Бабунски (25) веќе се промовираше во новиот...