18.8 C
Скопје

Tag : давид бабунски

Спорт Фудбал

Бабунски не е повеќе фудбалер на романскиот Виторул

Слободен печат
Денеска Виторул Констанца објави на својот клупски сајт дека клубот ќе го напуштат четири играчи… Помеѓу нив е и македонскиот Давид Бабунски кој потпиша договор...
Спорт Фудбал

ФОТО: Давид Бабунски има нов клуб во Романија!

Слободен печат
Денеска официјално македонскиот фудбалер Давид Бабунски е промовиран како нов член на Вииторул Констанца. Нашиот 26-годишен играч со романскиот клуб потпиша договор на две години...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ја заврши и романската авантура, што е следно за Бабунски?

Слободен печат
Давид Бабунски (26) потврди дека ќе го напушти романскиот клуб Ботошани во чии редови сега остана само еден Македонец, Стефан Ашковски. – Моето време во...
Спорт Фудбал

После Бабунски, и Ашковски позитивен на ковид-19!

Слободен печат
В сабота (7 ноември) Ботошани во рамките од 10 коло во најсилниот романски шампионат ќе му гостува на ФКСБ или клуб подобро познат како Стеауа....
Спорт Фудбал

Ашковски: Ја почитуваме Шкендија, но играме дома и се надеваме на триумф!

Фидан Коминовски
Македонскиот прволигашки клуб Шкендија со ждрепка во Нион го доби ривалот во второто квалификациско коло на Лига Европа, а наредниот ден и потенцијалниот противник во...
Спорт Фудбал

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најавено е дека возбудувањата во најсилниот романски фудбалски шампионат ќе се вратат на 12 јуни… А прв на терените ќе се појави клубот на македонскиот...
Спорт Фудбал

Бабунски беше меѓу големите надежи на Барса, само еден играч е уште во клубот (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од најпознатите фудбалски школи во светот, „Ла Масија“ произведува(ше) голем број на таленти кои во иднина стануваат големи ѕвезди. Играчи како Чави, Андрес Иниеста,...
Спорт Фудбал

Eкс играчот на Барса, Бабунски моќно и експлозивно од својот карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат
Голем број на спортски натпреварувања се одложуваат, прекинуваат, а во последно време и се откажуваат поради пандемијата на коронавирусот. Со цел да се спречи ширењето...
Спорт Фудбал

Од Барселона, преку Јапонија, сега Бабунски во Романија! (ФОТО)

Слободен печат
Македонскиот интернационалец ја продолжува кариерата во романскиот фудбалски прволигаш Ботошани. Потпиша договор на една и пол година. Давид Бабунски (25) веќе се промовираше во новиот...
Спорт Фудбал

Прекрасен „волеј“ на Бабунски во Јапонија! (ВИДЕО)

Слободен печат
Давид Бабунски го реализираше и вториот погодок сезонава овојпат во триумфот против екипата на Фукуока повторно гол на еден прекрасен начин. Иако нашиот интернационалец доби...