• давид бабунски

Давид Бабунски кариерата ја продолжува во Унгарија, потпиша за Дебрецин

Повремениот македонски фудбалски репрезентативец, Давид Бабунски, кариерата ја продолжува во Унгарија, откако денеска беше промовиран во повеќекратниот шампион Дебрецин. Бабунски со Дебрецин потпиша двегодишен договор и во следната сезона ќе се обидат да остварат што подобар пласман во унгарскиот шампионат, откако екипата се врати во првата лига. Бабунски од 2006 до 2016 година беше член …

Давид Бабунски кариерата ја продолжува во Унгарија, потпиша за Дебрецин Read More »