Обвинителството бара доживотна казна затвор за Беливук и Миљковиќ

Фото: Принтскрин

Српското обвинителство за организиран криминал предложи доживотна казна затвор за Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, во јавноста познати како Веља Невоља и Мара Месар, лидерите на најпознатата српска криминална група, пренесува Блиц. 

Во обвинението, обвинителот бара Беливук и Миљковиќ да бидат најстрого казнети поради бројните кривични дела за кои тие се обвинети. 

Обвинението денеска беше покренато против 31 член на криминалната група.  

Детали за акцијата во која „падна“ групата на Беливук

Видео на денот