20 C
Скопје

Нора Шаќири со емотивна објава по повод роденденот на синот Ијан: Година полна со радост, солзи и непреспиени ноќи

Актуелната в.д директорка на Театар Комедија, а притоа позната на јавноста од ТВ екраните, Нора Шаќири – Марковиќ заедно со нејзиниот сопруг, музичарот Марко го прославија роденденот на нивниот син Ијан.

Facebook
Facebook

На социјалните мрежи Нора сподели фотографии од малата роденденска забава со семејството, а секако и од славеникот, прекрасниот Ијан со емотивна порака за нејзината најголема љубов.

Facebook
Facebook

Ијан, љубовта се вика по твоето име. Година полна со радост, солзи, непреспиени ноќи и насмевки.Те родив бидејќи бог ме награди, те чувам и ќе те чувам додека дишам сине мој…Ти ме направи подобар човек, ти ми ги отвори сите врати, ми покажа што е неизмерна љубов, пожртвуваност, среќа. Да си ми здрав и жив, насмевката да ти биде заштитен знак, а мама и тато секој ден ќе ти го прават посебен. Среќен прв роденден бисеру мој, напиша Нора на својот фејсбук – профил.

Поврзани вести

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар