Tag : марко

Вести Економија

РКЕ доби препорака да се стекне со статус на набљудувач во ACER

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) доби писмо од Секретаријатот на Енергетската заедница (ЕЗ) во кое директорот Јанез Копач го извести претседателот Марко Бислимоски, дека ЕЗ...
Магазин Семејство

Наши миленици: Марко, уличар со господски манири

Слободен печат
Марко е уличар со господски манири. Го најде брат ми на улица пред осум години, една есенска врнежлива вечер. Мил, мал, накиснат… сам. Го прибра...
Вести Економија

Бислимоски избран за нов претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница

Слободен печат
Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски едногласно е избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница (Energy Community Regulatory Board...
Еспресо Здравје Магазин Шоу биз

ДИЕТАТА НА МАРКО КОН – Ослабел 36 килограми „За појадок СВИНСКИ ВРАТ, за ручек СВИНСКИ ВРАТ, а за вечера… Погодете? Да, СВИНСКИ ВРАТ!“

Слободен печат
Српскиот композитор, музички продуцент и пејач Марко Кон за 100 дена ослабел 36 килограми, а неговата диета на секој кој има проблем со килограмите би...
Вести Македонија

Таткотo на малиот Марко: Бевме подготвени за напади и обвинувања за кои тврдиме дека се без основа

Слободен печат
Бевме подготвени за напади и обвинувања за кои тврдиме дека се без основа, вели Тони, таткото на тринаесет годишниот Марко Пејчиновски, кој се обиде да...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Марко е нашиот херој! Тој го прекина маратонот, но испрати МОЌНА порака!

Слободен печат
Малиот херој Марко Пејчиновски беше приморан да го прекине соло-маратонот поради болки во ногата. „Желбата и волјата се крилја за големи дела.“ Нашиот Марко имаше...
Вести Македонија

Спасените штркови Силјан и Марко згрижени во штипскиот ЗОО

Слободен печат
Штрковите Силјан и Марко, кои деновиве беа спасени од штипските пожарникари додека ги гаснеа стрништата во штипско-карбинскиот регион ќе останат во ЗОО паркот во Штип....
Вести Ви Препорачуваме Економија

Мал дел од скопјани ќе плаќаат поевтино парно

Слободен печат
Вкупниот трошок за топлинска енергија за потрошувачите на БЕГ се намалува за шест отсто, за потрошувачи на ЕЛЕМ Енергетика во Општина Гази Баба за 13,5...
Еспресо Шоу биз

Драгана Мирковиќ полнолетството на синот ќе го слави во луксузен дворец во Виена

Слободен печат
Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ во својот луксузен двор во Виена ќе го прославува 18-от роденден на синот Марко. Иако нејзиниот син е роден на 24-ти...