„Ник би сакал ова да биде славење“: Вдовицата на актерот Кордеро кој почина од коронавирусот со емотивна порака

Во чест на актерот Ник Кордeро, неговата вдовица Аманда Клотс организираше комеморација со пријателите, а за обожавателите сподели емотивна објава.

Актерот кој беше ѕвезда на Бродвеј почина на 41 годишна возраст, како последица од коронавирусот. За својот живот се бореше 95 дена, но ја изгуби битката на 5-ти јули.

Сопругата Клотс сподели фотографија со синот Елвис кој има една година, а под неа напиша порака која предизвика солзи во очите на читателите.

Instagram

„Ник, би сакал ова да беше славење. Ајде да се смееме, да споделиме убави приказни и да пееме за него. Тој тоа го сакаше. Неговиот дух е овде“.

Таа додаде дека ожалостените ја свиреле песната „I’m Here“ од Бродвеј верзијата „The Color Purple“ – претстава што некогаш го оставила парот без зборови.

Прочитајте и...  Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

„Кога ја слушнав синоќа, ме погоди текстот во втората половина на песната“, сподели Клотс.

„Исплашена сум од новата ситуација, од болката, загубата за да бидам доволно силна да го надминам ова. Но, знам дека Ник е над мене, верува во мене и се надева на мене. Тој сака да го живеам овој нов живот и да ја покажам најдобрата верзија од себе, поради нашиот син. Јас му ветив во болницата дека ќе се обидам да го сторам тоа. Кога го слушнав овој текст вчера, помислив: Кога се сомневам дали можам да го надминам ова, ќе ја слушам оваа песна. Тоа ќе биде моето мото“.

IMDB

„Ова е долго патување напред и надолен пат за кој никогаш не помислив дека ќе се случи. Никој не може да ми каже како да го сторам, но морам да го сторам тоа. Можеби ги правам работите како што треба или погрешно. Не постои совршен начин. Имам верба дека Бог го води патот и дека Ник е наш ангел “, заврши Клотс.

Прочитајте и...  Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!
Фото: Naser Chawroka: Flickr

„I’m Here – The Color Purple“

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат