Tag : Корона

Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца и Анастасија пристигнаа од Рим, ама ретко кој ги позна на аеродром: Пејачките влегоа во автомобил од 140.000 евра! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Цеца Ражнатовиќ вчера на 29 септември заедно со својата ќерка Анастасија се врати во Србија, откако пееше на една ромска свадба во Рим, Италија. Фолк-ѕвездата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Шахпаска: Родителите на децата до шест години и со продолжено породилно да се вратат на работа

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до родителите на децата...
Вести Свет

Овој град беше тешко погоден од епидемијата на коронавирусот, а сега жителите стекнаа колективен имунитет

Слободен печат
Жителите на бразилскиот град Манаус, кој беше тешко погоден од епидемијата на коронавирусот, можеби стекнале колективен имунитет по зголемениот број на инфекции, покажуваат прелиминарните резултати...
Вести Македонија

Пандемијата на ковид-19 останува најважен предизвик и во следните месеци

Слободен печат
Најголемата криза со која и денес сме соочени е пандемијата на ковид-19 која останува најважен предизвик и во следните месеци, но според сегашните проценки, не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Настапи немаат, но сепак заработуваат пари: Северина и Нина Бадриќ имаат друга професија! (ФОТО)

Васко Спасоски
Годинава дефинитивно е лоша за пејачите, кога станува збор за работата, бидејќи многумина мора да ги откажат настапите, а изгледа многу работи запреа во светот...
Вести Свет

Ситуацијата во Мадрид загрижувачка, расте бројот на новозаразени со ковид-19

Слободен печат
Некои делови од Мадрид повторно ќе бидат затворени од следниот викенд, бидејќи последниве денови нагло се зголеми бројот на заразени со коронавирус, соопшти регионалната влада...
Вести Свет

Податоци за 18.000 заболени од Ковид-19 случајно објавени во Велс

Слободен печат
 Личните податоци на 18.105 жители на Велс, за кои е потврдено дека се заболени со новиот коронавирус, случајно беа прикачени на јавен сервер и достапни...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Хронично болните исплашени од ковид-19: Со петиција ја молат владата да не ги враќа на работа

Хронично болните пациенти со петиција ќе се обидат да ја предомислат владата во намерата да ги врати на работа, откако од почетокот на пандемијата со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фотографии од летниот одмор: Северина позира во проѕирна летна тантела! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пред две недели, Северина објави дека е позитивна на коронавирусот и поради тоа одморот во Далмација мораше да го прекине за некои подобри времиња. Наводно...
Вести Свет

Полицијата „растури“ короназабава во Индија, уапсени 54 лица

Слободен печат
Поради кршење на воведените рестрикции наметнати поради пандемијата со коронавирусот, индиската полиција уапси 54 лица на забава во државата Пенџаб, во северна Индија. Забавата била...