1 C
Скопје

Нема да се вратат во Лондон: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам остануваат на селскиот имот се до смирување на здравствената криза

Војвотката и војводата од Кембриџ се уште не се во можност да се вратат во Лондон…

Кејт и Вилијам престојуваат заедно со своите три деца во нивната мирна оаза, палатата Анмер Хол во Норфолк уште од пред католичкиот Божиќ.

Домот кој се наоѓа во селото Анмер е одалечен 3 километри од резиденцијата на кралицата Елизабета во Сандрингем, каде британското кралко семејство се до оваа година заедно ги прославуваше божиќните празници.

Иако се веруваше дека кралскиот пар ќе се врати во Лондон пред 6-ти јануари, со цел седумгодишниот син, принцот Џорџ и две години помалата принцеза Шарлот да се вратат во приватното училиште, тоа сепак не се случи поради катастрофалната епидемиолошка ситуација во Велика Британија, продолжениот карантин и затворањето на училиштата до половината на февруари.

Прочитајте и...  Совет на Европа: Неопходна е соработка со Русија
Фото: Профимедиа

Поради тоа од планираното враќање во Кенсингтонската палата засега нема да се случи, а изгледа дека во Анамер Хал војвотката од Кембриџ ќе го прослави и својот 39-ти роденден на 9 јануари.

Поврзани вести

ВИДЕО: Американски хирург учествувал на судење преку видео врска паралено додека оперирал

Слободен печат

ВИДЕО | Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ воодушевени од нејзиниот танц: Водителката на „Sвездите на Гранд“ ја освои публиката

Слободен печат

ВИДЕО | Погледнете како супер – јахта од 75 милиони евра руши дел од марина на Карибите: За сè е виновен компјутерскиот систем

Слободен печат

ВИДЕО | Извонредно откритие: Археолозите пронајдоа церемонијална кочија во близина на Помпеја

Слободен печат

Највисокиот коефициент на интелегенција не е измерен ниту кај Илон Маск или Стив Џобс туку кај жена по име Мерилин

Слободен печат

Политичка одговорност: Невини 16 години

Слободен печат

Остави Коментар