14 C
Скопје

Tag : криза

Вести Свет

Бразил се соочува со енергетска криза

Слободен печат
 Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро призна дека Бразил може да се соочи со сериозен проблем со снабдување со енергија во следните месеци поради интензивната суша, која влијае на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Панчо од „ДНК“ со опинци на нозете и торбичка преку рамото го напушта главниот град: Во селата е душевниот мир и добрите луѓе

М.Р
На својот инстаграм – профил Владимир Блажев – Панчо, дел од музичкото дуо „ДНК“ објави фотографија на која е облечен во народна носија. – Во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Роберт Де Ниро во криза поради разводот: Актерот работи по 12 часа, без одмор

Слободен печат
Славниот актер Роберт Де Ниро и Грејс Хајтауер во моментот поминуваат низ бракоразводната парница која на актерот наводно му го згорчила животот и значително влијаела...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО | Андоновиќ: Тензии и претензии – Воени маневри на Украина, трупање на руски воени сили на заедничката граница

Слободен печат
Украинската армија започна со изведување на големи воени маневри во близина на границата со Крим, Здружената команда на вооружените сили на Украина соопшти дека маневрите...
Вести Економија

Законите од петтиот антикризен пакет пред членовите на собраниските комисии

Слободен печат
Законите од петтиот пакет антикризни мерки денеска се на дневен ред на собраниската Комисија за финансирање и буџет и Законодавно-правната комисија. На веб страната на...
Ви Препорачуваме Некатегоризирано Слободен удар

Плитка поезија

Митко Билјаноски
Исцрпувачката криза предизвикана од пандемијата на подмолниот вирус влегува во опасна фаза кога политичките власти, не можејќи да го смират галопирачкиот број на нови и...
Вести Македонија Слајдер

Постковид заздравување-По прележаниот вирус, невозможно е веднаш да се „фрлите на работа“

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Уапсени десетина во голема акција на МВР – Полициски службеници издавале фалсификувани пасоши – Строги мерки против...
Вести Македонија

Текстилните компании и „Гласен Текстилец”: Под итно да се донесе петтиот пакет на мерки

Маја Терзиова
Веднаш да се донесе петтиот пакет на мерки, со кои ќе се субвенционираат платите на вработените, но и ќе се зачуваат работните места до јуни,...
Вести Свет Слајдер

Криза во Ватикан: Папата Франциск  им нареди на кардиналите да ги намалат платите за 10 проценти!

Слободен печат
Папата Франциск им нареди на кардиналите да ги намалат платите за 10 проценти и ги намали платите на другите високи свештеници кои работат во Ватикан,...
Вести Свет

Претседателката на Словачка со порака до премиерот: Поднесете оставка и ставете крај на политичката криза

Слободен печат
Претседателката на Словачка, Зузана Чапутова денеска го повика премиерот Игор Матович да поднесе оставка, со што би ставил крај на политичката криза во земјата. –...