4 C
Скопје

Tag : здравствена

Здравје Магазин Магазин слајдер

Американска здравствена студија: Носете две маски една преку друга!

Слободен печат
Истражувачите на американската влада објавија дека потврдиле дека користењето на две санитарни маски една преку друга го забавува ширењето на коронавирусот подобро од користењето на...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Бил Гејтс: Доаѓа пандемија 10 пати полоша од оваа која веќе ја имаме

Слободен печат
Славниот милијардер и бизнисмен чии бројни предвидувања се остварија – како и она за појавата на пандемија, најави уште една здравствена катастрофа која ни се...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Нема да се вратат во Лондон: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам остануваат на селскиот имот се до смирување на здравствената криза

Слободен печат
Војвотката и војводата од Кембриџ се уште не се во можност да се вратат во Лондон… Кејт и Вилијам престојуваат заедно со своите три деца...
Вести Свет Слајдер

Светот во 2020 година фатен во канџите на Ковид-19 – најголемата здравствена криза

МИА Агенција
Пандемија со Ковид-19, најголемата зараза во епидемиски размери, повеќе милиони заболени и починати, а здравствените системи во својата најголема битка за спасување човечки животи….Тоа ја...
Вести Македонија

Тројцата пациенти на кои им беше трансплантиран бубрег во добра здравствена состојба, веќе не одат на дијализа

МИА Агенција
Лилјана (42), Христијан (19) и Емри (27) се тројца пациенти на кои им беше трансплантиран бубрег. Тие се во добра здравствена состојба, среќни и задоволни...
Вести Свет

Додека цел свет зборува за здравствената состојба на Ким, животот во С.Кореа се одвива нормално

Слободен печат
Во Северна Кореа деновиве се функционира нормално без било какви знаци на абнормалност, соопшти јужнокорејското Министерство за обединување, а ваквите информации доаѓаат по повод шпекулациите...
Вести Македонија

Коалиција МАРГИНИ: Наместо санкции, верските заедници добија 120.000 евра јавни пари

Слободен печат
Мрежата за заштита од дискриминација остро ја осудува одлуката на Владата на Република Северна Македонија за доделување на средства на Православниот Богословски факултет „Св. Климент Охридски” – Скопје...
Вести Македонија

Сотирова: Се почитуваат мерките за лична здравствена заштита на здравствените работници

Дражавниот санитарен и здравствен инспоекторат (ДЗСИ) во периодот од 2 до 5 април спроведе 66 вонредни инспекциски надзори во здравствените институции низ целата држава  при...
Вести Македонија Слајдер

Родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба

Горан Наумовски
Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е хоспитализирана на Инфективната...