Нашиот шампион Бесир Алили пристигна во Скопје (ФОТО + ВИДЕО) – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Нашиот шампион Бесир Алили пристигна во Скопје (ФОТО + ВИДЕО)

Нашиот млад и голем шампион Алили беше пречекан од голем број граѓани во Плоштадот Скендербег.

Европскиот кадетски шампион во борење, Бесир Алили вечерва се врати во Скопје. Oпштина Чаир и Боречкиот клуб „Лирија“ организираа свечен пречек за шампионот Алили.

Нашиот млад и голем шампион Алили беше пречекан од голем број граѓани во Плоштадот Скендербег, а пред насобраната толпа се обратија и градоначалникот на општина Чаир Висар Ганиу и на град Скопје, Петре Шилегов.

Македонскиот борач Бесир Алили на Европското првенство во Фиренца (Италија) во едно неизвесно финале за златото со 7:6 го совлада Хованисјан од Ерменија.

This slideshow requires JavaScript.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close