• алили

Ќерката на Меган Маркл и принцот Хари, Лилибет Дијана ќе добие двојно државјанство

Британскиот принц Хари и Меган Маркл го дочекаа своето второ дете – ќерката која доби посебно име Лилибет Дијана Маунтбатен Виндзор. Името ѝ е инспирација од семејниот прекар на кралицата Елизабета Втора, а средното име е посвета на почината принцеза Дијана, мајката на Хари. Хари и Меган ја добија ќерката Лилибет Дијана Во контекст на …

Ќерката на Меган Маркл и принцот Хари, Лилибет Дијана ќе добие двојно државјанство Read More »