Пендаровски се сретна со шампионот Алили: Честитки за победата! – Слободен печат
ВестиМакедонија

Пендаровски се сретна со шампионот Алили: Честитки за победата!

Тој се сретна со Бесир и му честиташе на успехот, а потоа се огласи и на својот Фејсбук профил.

Претседателот Стево Пендаровски информираше дека го посетил боречкиот клуб „Лирија“,  ко је всушност матичниот клуб на европскиот шампион Бесир Алили.

Тој се сретна со Бесир и му честиташе на успехот, а потоа се огласи и на својот Фејсбук профил.

-Браво Бесир, ти честитам од се’ срце што ни донесе победа од Фаенца! Со освојувањето на шампионската титула како млад борач ни донесе голем успех со твојата истрајност и посветеност. Го посетив боречкиот клуб Лирија кој од 1977 година е еден од најтрофејните клубови во нашата спортска историја. Честитки до тренерите на Бесир и до сите кои придонеле за успехот на македонското борење“, напиша Пендаровски на Фејсбук.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close