НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „I still believe“ е биографска драма за една несекојдневна љубов

Иако премиерите за повеќето филмови во 2020 година ќе мораат да почекаат поради коронавирусот, сепак има и такви кои веќе излегоа, па гледачите ги добија и првичните впечатци за нив.

Еден од нив е и романтичната музичка драма, филмот „I still believe“, базиран на вистинска приказна, којa го следи несекојдневниот пат на американскиот музичар Џереми Камп.

Во режија на Џон и Ендрју Ервин, „I still believe“ е филм кој веројатно ќе ви измами и солзи на очите, а иако на почетокот делува како романтична комедија со провиден крај, овој филм е сепак сосема поинаков.

Фото: Принтскрин

На угледната страница на „IMDB“ ова остварување има оценка од 6.4 ѕвездички, додека на престижната страница „Rotten tomatoes“ филмот е опишан како „вистинско олицетворение на доверба и соменеж, љубов и грев, тага и надеж“.

Прочитајте и...  Не си играјте со нивните нерви - Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Краток опис за филмот:

Во филмот се следи животниот пат на пејачот Џереми Камп, чија улога ја толкува актерот К.Ј. Апа. Камп е опишан како младо и амбициозно момче кое го напушта својот дом за да оди да студира во поголем град, носејќи со себе гитара која е подарок од неговите родители.

Неговиот музички талент набргу излегува на површината, па многу бргу ќе добие шанса да настапи пред сала полна со луѓе, каде ќе запознае и девојка која му го менува животот.

Фото: IMDB

Мелиса Хенинг (Брит Робертсон) е уметничка душа, личност која сите свои работи во животот ги поврзува со безусловната верба во Господ, а Камп веднаш ќе се заљуби во неа.

Прочитајте и...  Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Иако по низа на сплетки и таа му ја возвраќа љубовта, сепак, работите не се одвиваат онака како што се очекува, па нивната приказна за жал не го доживува она клише, односно стандардниот „хепи енд“ на кој сме навикнати.

Фото: IMDB

Во продолжение на филмот следуваат и некои тешки сцени за гледање, многу солзи и болка, а истовремено и надеж и голема верба за подобро утре.

Не станува збор за типична романтична комедија, напротив, филмот е доста реален и опишува еден вистински живот за личност која до ден денеска не може да ја заборави својата прва љубов.

Погледнете го трејлерот:

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 14 јули: Обидете се да останете мирни и трпеливи

Слободен печат

Виц на денот – Светло

Слободен печат

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски