Направете си купка од јаболков оцет за вашите стапала и уживајте во благодетите од неа

Оваа купка за стапала ќе ги оживее сувите делови на кожата на вашите стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, ќе ги отстрани непријатните мириси, ќе ги ублажи знаците на стареење и ќе ги опушти мускулите на целото тело.

Постојат доста начини да го користите јаболковиот оцет за убавина и лекување на разни заболувања, но малку лица го пробале овој трик. Наполнете две третини од лаворот со топла (не врела) вода, додадете во водата 1 шолја јаболков оцет и помешајте.

Потопете ги стапалата во водата и држете ги во оваа мешавина најмалку 30 минути, а потоа измијте ги со ладна вода.

Оваа купка за стапала ќе ви ја отстрани сувата кожа која начесто знае да испука и да дојде до болни стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, засекогаш ќе го отстрани непријатниот мирис од стапалата, ќе ги ублажи знаците на стареење на кожата и ќе ги опушти мускулите на целото тело.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 05.06.2020: Стрелецот ќе има болки во грбот, а Девицата ќе успее во своите намери

Прочитај повеќе

Две години ги избегнуваше медиумите поради уништеното лице: Познатата актерка е свесна дека претерала со операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица – Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат