Tag : јаболков

Здравје Магазин

Го намалува апетитот, ја подобрува работата на срцето и ги топи килограмите

Слободен печат
Природниот оцет е чудотворна намирница која благотворно влијае на нашето здравје. Богат е со антиоксиданти кои го забавуваат процесот на стареење, развојот на одредени облици...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Направете си купка од јаболков оцет за вашите стапала и уживајте во благодетите од неа

Слободен печат
Оваа купка за стапала ќе ги оживее сувите делови на кожата на вашите стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, ќе ги отстрани непријатните мириси,...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Зошто секој ден треба да го чистите лицето со јаболков оцет?

Слободен печат
Тајната е во алфа-хидроксилната киселина, која ги отстранува мртвите клетки, ја обновува и хидрира кожата… Многумина знаат дека јаболковиот оцет има позитивен ефект и врз...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Измијте ја вашата коса со јаболков оцет веднаш! Ќе ни кажете фала за овој трик!

Слободен печат
Органскиот јаболков оцет е одличен за косата и кожата на главата. Тој ја чисти косата и ѝ дава волумен и сјај, додека истовремено го спречува...