Најголемите лаги поврзани со сексот, мажот е секогаш подготвен за сексуални односи, а сексуалниот живот на жената завршува со менопаузата?!

Како настанале овие невистини? Најчесто станува збор за незнаење, но и предрасуди.

Во продолжение на текстот дознајте за какви лаги се работи. Ве предупредуваме дека ги има многу.

  1. За сексуалниот однос да се каже дека е добар, двајцата партнери треба да го достигнат врвот. Апсолутно неточно. Сексот може да биде подеднакво забавен и без оргазам.

2. Сексуалниот однос е комплетен само тогаш кога жената и мажот ќе доживеат истовремено оргазам.

3. Симултаните оргазми носат многу повеќе задоволство од оние кои ги доживуваме посебно.

4. Жената не мора да ги задоволи своите сексуални потреби, како што мора мажот. Недостаток на секс подеднакво исто влијае на обата пола и носи низа негативни последици.

5. Доколку жената не ужива во сексот за тоа е крив мажот. Може да биде случај, но секако тоа не зависи само од мажот туку и од самата жена, од нејзината сексуална зрелост и самодоверба.

Прочитајте и...  Секој ден создаваме биоотпад: Време е да започнеме со компостирање!

6. Неколку чаши алкохол прават сексуалната желба да се зголеми и мажот и жената подобро да се поврзат на сексуален план. Тотална лага. Единствено алкохолот што прави е донекаде да не ослободи од инхибицијата, а со тоа да се почувствуваме повеќе опуштени, но самиот алкохол нема врска со нивото на сексуалната желба.

7. Сексуалниот живот на жената завршува со менопауза. Фала богу дека ова тврдење е комплетна невистина.

8. Само мажите мастурбираат.

9. Сексуалната желба и потенцијал опаѓаат почнувајќи од 40-та или 50-та година од животот.

10. Maстурбацијата е знак на незадоволство на сексуалниот живот со партнерот. Истражувањето на сопственото тело нема никаква врска со задоволството во врската.

11. Ако на жената и се отстранат јајниците и матката, таа ќе загуби желба за секс. За среќа, желбата за секс не престанува после отстранување на репродуктивните органи.

Прочитајте и...  Северина објави емотивно видео со својот син: Денес е денот кога срцето застанува! (ВИДЕО)

12. Oтсуството на химен укажува на тоа дека жената не е невина. Кај некои жени хименот е исклучително еластичен и тој може да опстане и после бројни сексуални односи.

13. Maстурбацијата го намалува сексуалниот потенцијал.

14. Импотенцијата е природна појава кај постарите мажи и таа не може да се излечи.

15. Мажот е секогаш подготвен за сексуални односи. Погубно е да се имаат вакви очекувања кон мажот. Како и кај жените, и кај мажите, сексуалната желба зависи од чувствата и моменталната состојба на духот.

16. Ако мажот не се возбуди во текот на предиграта, тогаш има физички проблем, односно импотентен е. Речиси дека не постои маж кој некогаш не успеал да се возбуди, а тоа секако не мора да има врска со импотенцијата.

Прочитајте и...  Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

17. Oргазмот и ејакулацијата се иста работа.

18. Во хомосексуалните врски еден од партнерите има улога на жена, а другиот на маж. Ова е една од најзастапените предрасуди, значи, потполна лага.

19. Хомосексуалците се опседнати со секс во многу поголема мера од хетеросексуалците. Желбата за секс нема никаква врска со сексуалната ориентација.

20.  Честата мастурбација води до хомосексуалност. Нема никакви негативни последици од мастурбирањето, а особено не може да доведе до промена на сексуалната ориентација.

Прочитај повеќе

Виц на денот: Тоалетна хартија

Слободен печат

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат