Мурињо е нејзина опсесија: Оваа Британка на себе има 38 тетоважи кои се посветени на „Специјалниот“! (ФОТО)

‏Постојат навивачи, постојат верни навивачи, а постојат и оние кои се опседнати со своите идоли. Една од последната категорија е Британката Вув Бодикот која е едноставно луда по Жозе Мурињо.

Фото: Принтскрин

Оваа 62-годишна пензионерка неодамна ја истетовира 38-та тетоважа од Португалецот на себе. Нормално, посветена е на тоа што Мурињо го презема Тотенхем пред една недела, па веќе и се почастила и со нова тетоважа.

Фото: Принтскрин

За три години потрошила околу 2.000 фунти за тетовирање на Мурињо.

– Дефинитивно вреди, бидејќи го обожавам. И подготвена сум да потрошам и повеќе, веќе смислувам што наредно ќе направам, изјави за „The Sun“ кој беше на лице место додека се тетовираше. Сите фотографии и видеа можете да ги погледнете ОВДЕ.

Вив напомена дека првата тетоважа ја направила во 2017 година кога „Специјалниот“ се врати во Премиер лигата,  по Челзи во Манчестер јунајтед. Таа додаде дека „Црвените ѓаволи“ се однесувале лошо со Мурињо и дека тој не заслужил таков третман.

Прочитајте и...  Хит изјава на Венгер: Послаби се од порано, но се фаворити во ЛШ

Прочитај повеќе

Лион не можеше да добие поголемо засилување пред Јуве!

Слободен печат

Мајка Далтон: Украинка (51) ископала тунел за да го извади синот од затвор, но и таа завршила зад решетки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бабиќ го потврди комплетниот состав на Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Слободен печат

Ова е тајната на нејзината убавина: Манекенката Катарина Ивановска без проблем сподели ваква фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Работнички го промовираше Фахрудин Ѓурѓевиќ

Слободен печат

Новата сезона во Серија А ќе започне на 19 септември

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 06/12/2019 - 07:37 at 07:37

Браво бе Уринњо нели гледаш дека таа џадика те исмејува со тетоважата на Калимеро те преставува како недоквакан – недонесен и секогаш ќе викаш НЕМА ПРАВДА.
Ај гледај си го Тотенхем да не те испарталат и па пак да се молиш на Тиквеш во Кавадарци бидејќи во преговори се со Цацко Конопишки од бундеслигата.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Славната Тони Брекстон (52) младоликиот изглед го должи на вибратор: Детално објасни како го користи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Лавринович со лакт го нокаутираше противничкиот центар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Двајца ја делат титулата најдобар тренер во НБА!

Слободен печат

Кристијано Роналдо однапред, Георгина Родригез одзади: Погледнете какви фотки објави популарниот пар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Агентот на Елмас: Македонецот ќе биде подготвен за Барселона!

Слободен печат

Пет жешки пози на Луна Џогани покрај базен: Нејзиното момче вели дека е на апарати! (ФОТО)

Васко Спасоски