• британка

Тинејџерка била нападната од крокодил, реакцијата на нејзината пријателка и го спасила животот

Тинејџерка од Британија била тешко повредена при напад на крокодил додека била со пријателите на патување во Јужна Африка, пишува Гардијан. Амели Озборн-Смит од Хемпшир уживала во рафтинг на реката Замбези под водопадите Викторија во Замбија кога била нападната од ѕвер висок три метри. Таткото на 18-годишната девојка изјавил дека неговата ќерка ја ставила ногата …

Тинејџерка била нападната од крокодил, реакцијата на нејзината пријателка и го спасила животот Read More »