Можните ривали на Шкендија, Шкупи и Ренова во Лига Европа

Пред ждрепката (понеделник, 10 август) од 13.00 часот за првото квалификациско коло на Лига Европа, македонските претставници ги добија можните ривали.

Шкупи ќе добие еден од следните ривали: Кешла (Азербејџан), Нефчи (Азербејџан) и Хапоел Бер Шева (Израел).

Потоа, Шкендија единствена од нашите екипи која е носител може да се соочи со Ноа (Ерменија), Смугаит (Азербејџан), Петрокуб (Молдавија) или Локомотив Тбилиси (Грузија).

И на крајот можните противници на Ренова се Макаби Хаифа (Израел), Аполон (Кипар) и Алашкерт (Ерменија).

ЛШ: Силекс ќе ги одмери силите против Карабах

Прочитајте и...  Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Прочитај повеќе

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат