Мора да пробате: Домашен сок од нане, лечи 10 болести

Сепак, сезоната на цутење нане е лето, а ние ви предлагаме совршен начин да уживате во оваа моќна билка и во текот на летото. Пригответе освежувачки сок од нане и лимон.

Здравствени придобивки од сокот од нане:
  • Го јакне имунитетот и го спречува развојот на бактерии и вируси.
  • Ги опушта нервите и целиот организам.
  • Гарантира мирен и добар сон, го спречува ноќното потење.
  • Помага при проблемите со желудникот (ја неутрализира болката и киселините)
  • Ги ублажува симптомите на настина и алергија
  • Го елиминира лошиот здив (генерално им се препорачува на луѓето што страдаат од парадентоза и имаат лош квалитет на заби)
  • Ја подобрува циркулацијата
  • Ги ублажува симптомите на менструација и менопауза
  • Го забрзува метаболизмот и процесот на слабеење
  • Овозможува редовно празнење на цревата
Прочитајте и...  Јосифовски од Љубојна: Ја шириме музиката за да шириме еден контра вирус (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Познатиот пејач го претепала девојката, полицијата реагирала веднаш – „Ме давеше, се гушев!“

Слободен печат

Совети за работа од дома додека сте во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Сара Мeјс и Димитар Атанасовски славеa за малечката Илина!

Васко Спасоски

Жешка поза и лош фотошоп – Познатата манекенка се разголе, но поради лошите детали пропадна сè!

Слободен печат

Клучот е во нив: Метеоритите го откриваат изворот на вода на Марс

Слободен печат

Имаат преку 80 години, но нив затворените граници не ги спречуваат да се видат!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Разговор со Милиќ Лила, активистка за правата на трансродовите лица и сексуалните работници (ВИДЕО)

Валентина Т.

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби од фитнес инструкторката Елена Мирческа

Јасмина Кантарџиева Димков

Кај нив нема криза: Викторија и Дејвид Бекам купија луксузен стан во Мајами!

Слободен печат

Има 20 години и заболела од корона: Главните симптоми за кои сите зборуваат, не се сите симптоми

Слободен печат

Елена Ристеска и во самоизолација е секси! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Pearl Jam“ директно во сржта: „Gigaton“ во вистинско време ни укажува на грешките со природата

Михаило Донев