18.8 C
Скопје

Tag : болести

Вести Македонија Слајдер

Укинување на полицискиот час од среда предлага Комисијата за заразни болести

МИА Агенција
Утрово на Комисијата за заразни болници се донесоа одлуки кои ќе бидат предложени до Кризниот штаб. Од среда, 16 јуни се предлага да се укине...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на славниот готвач Гордон Ремзи 3 месеци престојувала во болница за ментални болести: Холи (21) двапати била сексуално нападната!

Слободен печат
Холи била на колеџ кога доживеала напади и развила сериозни психолошки проблеми… Ќерката на славниот готвач Гордон Ремзи, Холи (21), откри дека поминала 3 месеци во болница за ментално здравје,...
Вести Свет

Франција започнува вакцинација на малолетни лица од 16 и 17 години со ризик од тешки болести

МИА Агенција
Франција одлучи да ја прошири кампањата за вакцинација на лица на возраст од 16 до 17 години, кои можат да се соочат со висок ризик...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Косата сама по себе не е подложна на болести, но што доведува до нејзино опаѓање?

Кристина Апостолова
Кога се зборува за заболувања на косата, пред сѐ, се мисли на нејзиниот недостаток, односно на состојби од проретчена коса па сѐ до комплетно нејзино...
Вести Македонија Слајдер

Состојбата со Ковид-19 деновиве ќе биде анализирана од Комисијата за заразни болести во пресрет на празниците

МИА Агенција
Епидемиолошка состојба со Ковид-19 се очекува наредните денови да биде анализирана од Комисијата за заразни болести, по што ќе биде одлучено дали ќе има нови...
Вести Македонија

Охрид осветлен во сино по повод Светскиот ден на лицата со аутизам

Слободен печат
Повеќе значајни историски споменици и објекти како и згради на институции во Охрид осамнаа во сина илуминација во сино во знак на поддршка на лицата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џесика Алба проговори за здравствените проблеми: „До 11 години јас веќе бев на 5 операции“

Слободен печат
Актерката Џесика Алба плени со својот изглед каде и да се појави, а малкумина знаат каква приказна крие оваа дама. Имено, таа призна дека во...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Предупредувачки знaци за препознавање на 10 сериозни болести, воочете ги навреме!

Слободен печат
Колку и да се пишува и предупредува за тоа, многумина од нас сè уште не знаат кои се најчестите симптоми на многу болести, какви што...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Оваа жена го практикува секој ден: Ритуал кој носи мир, благосостојба и среќа во домот!

Слободен печат
Ловоровиот лист има уникатно магични својства, го користат видари кои лекуваат разни болести и несреќи. Некои луѓе дури сметаат дека со помош на ловоровиот лист...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Сѐ повеќе вируси ќе се пренесуваат од животни на луѓе“: Научничката што стои зад вакцината од Оксфорд со мрачна прогноза (ФОТО)

Алек Стојковски
Заради модерниот стил на живот во блиската иднина веројатно ќе има уште повеќе вируси кои ќе преминуваат од животни на луѓе и ќе предизвикуваат пандемии,...