МОДНА ИНСПИРАЦИЈА: Што носат познатите дами на плажа (ФОТО)

Познатите дами овие денови покажаа дека комплетно се подготвени за на плажа.

Освен затегнатото тело, покажаа и совршени модни комбинации и одлични костими за капење.

Доколку се уште немате идеја што да понесете на море, можеби токму тие би ви послужиле како инспирација.

View this post on Instagram

Love 💛

A post shared by 𝑳𝒆𝒋𝒍𝒂 𝑯𝒐𝒅𝒐𝒗𝒊𝒄 (@lelanuska) on

View this post on Instagram

🖤 @catwalk_connection

A post shared by LEYLA HAJROVIC (@leylahajrovic) on

View this post on Instagram

"You start dying slowly ; if you do not travel, if you do not read, If you do not listen to the sounds of life, If you do not appreciate yourself. You start dying slowly : When you kill your self-esteem, When you do not let others help you. You start dying slowly ; If you become a slave of your habits, Walking everyday on the same paths… If you do not change your routine, If you do not wear different colours Or you do not speak to those you don’t know. You start dying slowly : If you avoid to feel passion And their turbulent emotions; Those which make your eyes glisten And your heart beat fast. You start dying slowly : If you do not change your life when you are not satisfied with your job, or with your love, If you do not risk what is safe for the uncertain, If you do not go after a dream, If you do not allow yourself, At least once in your lifetime, To run away from sensible advice. You start dying Slowly.~ ~Pablo Neruda

A post shared by Naida (@kundurovic) on

View this post on Instagram

🧡 @revolve #revolvesummer

A post shared by Zorana Jovanovic (@zorannah) on

 

Прочитајте и...  Ова се најризичните места во домовите каде што коронавирусот најдолго се задржува!

Прочитај повеќе

Тејлор Свифт изненади обожавателка со парична донација! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гордоста пред сè: На овие хороскопски знаци најтешко им е да кажат „извини“

Слободен печат

Преубавата навивачка од Светското првенство во фудбал во Русија, бара маж за во карантин! (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Маја Талевска Печников и нејзините вежби, ајде да вежбаме заедно! (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Ќерката на Здравко Чолиќ ги „запали“ социјалните мрежи со фотографија во мрежасти хулахопки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Прва жртва во кралските редови: Од коронавирус почина шпанската принцеза Марија Тереса!

Васко Спасоски

Манекенката непрепознатлива, карантинот си го прави своето! (ФОТО)

Слободен печат

Ова се опасни грешки во готвењето: Од јајцата се добива салмонела, а медот може да биде канцероген!

Васко Спасоски

Внимавајте! Коронавирусот може да го има и на овошјето и зеленчукот, еве како да го отстраните!

Васко Спасоски

Овие фотографии од самоизолација се хит на Интернет, не знаеме која од која е посмешна! (ФОТО)

Слободен печат

Лозано се потстрижа „кец“ и ги предизвика другарите да го сторат истото! (ФОТО)

Васко Спасоски