Милошоски: Сè ќе има свој крај, вклучително и политичката злоупотребата на обвинители и судии од страна на власта на Заев

Фото: Арбнора Мемети

Откако денеска скопското обвинителство информираше дека е поднесено обвинение за случајот „Моќник“, во кој еден од обвинетите е и пратеникот Антонио Милошоски, кој реагираше на Фејсбук.

-Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците. Секој опонент на политиката на кланот Заеви кој ги разоткрива аферите на нивното крими-владеење, без разлика дали е новинар, политичар или стопанственик, се соочува со ризикот да биде неосновано обвинет, со цел да биде заплашен, а политичките прогони служат како параван зад кој ќе се кријат актуелните рекети, афери и организиран криминал на власта. Но, сè ќе има свој крај, вклучително и политичката злоупотребата на обвинители и судии од страна на власта на Заев – напиша Милошоски.

Поднесено обвинение за Милошоски и уште 12 лица во предметот „Моќник“​

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот