Милошоски: Сè ќе има свој крај, вклучително и политичката злоупотребата на обвинители и судии од страна на власта на Заев

Фото: Арбнора Мемети

Откако денеска скопското обвинителство информираше дека е поднесено обвинение за случајот „Моќник“, во кој еден од обвинетите е и пратеникот Антонио Милошоски, кој реагираше на Фејсбук.

-Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците. Секој опонент на политиката на кланот Заеви кој ги разоткрива аферите на нивното крими-владеење, без разлика дали е новинар, политичар или стопанственик, се соочува со ризикот да биде неосновано обвинет, со цел да биде заплашен, а политичките прогони служат како параван зад кој ќе се кријат актуелните рекети, афери и организиран криминал на власта. Но, сè ќе има свој крај, вклучително и политичката злоупотребата на обвинители и судии од страна на власта на Заев – напиша Милошоски.

Поднесено обвинение за Милошоски и уште 12 лица во предметот „Моќник“​

Видео на денот