4 C
Скопје

Миленикот на кој жените се уште не можат да му одолеат: Бон Џови и на 58 години е во топ форма (ФОТО)

Фронтменот на групата „Bon Jovi“, Џон Фенсис Бон Џови Џуниор, попознат како Џон Бон Џови (58), бил фотографиран додека џогирал во Хемптонс, а во таа прилика покажал дека се уште е во добра форма и дека има затегнати мускули.

Наградуваниот музичар бил фотографиран во спортско издание, а папараците не му го расипале расположението бидејќи постојано се смеел додека трчал.

За таа прилика, Џови носел темно сина маица без ракави и шорцеви во истата боја, додека на главата носел сив качкет и сини патики. Во оваа комбинација биле воочливи неговите мускулести раце и нозе, како и тетоважата на рамената.

Фото: Профимедиа

„Со години вежбав на лента за трчање, а сега ќе почнам да се занимавам со јога и ќе уживам во тоа. Јас сум човек од 21 век“, изјавил легендарниот пејач во едно интервју.

Прочитајте и...  ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

За време на карантинот во текот на пандемијата на коронавирусот тој приреди виртуелен концерт, а наскоро би требало да го објави својот нов музички албум „Bon Jovi: 2020“ кој фановите ширум светот со нетрпение го очекуваат.

Да се потсетиме, славниот рокер Џон Бон Џови за време на својата успешна кариера, која трае речиси четири децении, заработи многу пари, а милионска цифра искешира со цел да си купи нова куќа.

Фото: Профимедиа

Тој купи вила во Палм Бич, а целата трансакција чинеше неверојатни 43 милиони долри.

Новата вила на Џон Бон Џови има поглед на океан, исто така седум спални соби и исто толку бањи. Во внатрешноста е сместена прекрасна трпезарија, голема кујна, соба за тренинг, лифт, како и вински подрум со контролирана температура.

Прочитајте и...  „Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Тој претходно го продаде својот дом кој се наоѓа во близина на неговиот нов дом, и тоа за сума од 20 милиони долари.

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар