Меланија Трамп во војнички капут: Модна класика покрај која ништо друго не ви треба (ФОТО)

Секоја жена треба да има барем еден сличен модел

На традиционалната парада по повод Денот на ветераните која се одржува веќе 100-ти пат во Њујорк, претседателот на Америка, Доналд Трамп пристигна во придружба на елегантната сопруга Меланија.

Убавата Словенка секогаш води сметка за тоа стајлингот да не ги засени ваквите сериозни настани и да не стане тема на разговор поради изборот на непримерни парчиња облека.

Така таа и за оваа парада играше на сигурно и одбра неутрална комбинација од црна боја на која најмногу се истакна капутот со потписот на Мајкл Корс.

Foto: AP / Andrew Harnik

Прекрасниот волнен црн капут со војнички крој со ефектни златни копчиња беше сосема доволен за Меланија да ги воодушеви сите модни критичари, кои овој пат не успеаа да и пронајдат ниту една маaна.

Прочитајте и...  Виц на денот - Мујо и Хасо во Германија

Всушност, првата дама на Америка уште еднаш покажа зошто секоја жена во гардероберот треба да има совршено скроен црн капут, кој дефинитивно никогаш нема да излезе од мода.

Прочитај повеќе

Актерката Драгана Левенска ви препорачува три дестинации за ова лето, а открива и каде има најубаво топено сирење! (ФОТО)

Васко Спасоски

И, што е, на крајот на краиштата, феминизaм? Феминизмот е синоним на зборот еднаквост

Ј.К.Д

„Last Expedition“ со нова верзија на „Шефе“ – за XXI век (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Зошто Никола Тесла мислел дека броевите 3, 6 и 9 се клуч на вселената?

Слободен печат

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски

Најважна работа која би требало да ја направиме пред почетокот на вториот бран на коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Слободен печат

Виц на денот – Мујо и Хасо во Германија

Слободен печат

Шарлиз Терон со хеланки во кои нозете ќе ви изгледаат подолги и потенки! (ФОТО)

Слободен Печат

Докторка сподели одличен трик: Направете ја маската за лице уште поефикасна против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Слободен Печат