Лука Јовиќ и 120 милиони евра за Нејмар!

Ова лето Нејмар од ПСЖ го преселуваа во неколку големи клубови како Реал, Барса и Јувентус, но напаѓачот останува член на „светците“.

Но, еве нов ден, нови шпекулации околу иднината на Нејмар, според француските и шпанските медиуми се најавува голема трампа меѓу ПСЖ и Реал, а во целата приказна се наоѓа и новото летно засилување на „Бернабеу“, Лука Јовиќ.

Мадридскиот гигант би требало да го испратат српскиот ас во Париз, а во „пакетот“ ќе се најдат и плус 120 милиони евра со цел Нејмар да го засили Реал.

Ваквата понуда „ја прифаќаат“ тренерот на ПСЖ, Томас Тухел и спортскиот директор Леонардо, подготвени да преговараат со „кралевите“, а за Јовиќ се вели дека нема да добие многу шанси кај тренерот Зинедин Зидан, иако Ајнтрахт Франкфурт за неговиот трансфер доби 60 милиони евра.

Прочитајте и...  ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

И натаму не се исклучува можноста Нејмар да се врати во својот поранешен клуб Барселона.

Прочитај повеќе

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат

Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Слободен печат

И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Слободен печат

ФФМ: Стадионот во Прилеп може да организира и вечерни натпревари!

Слободен печат

Кореа и Врсаљко се заразените играчи во Атлетико Мадрид

Слободен печат

Наков и Николовски, старо-нов репрезентативен потенцијал во Џио Струмица

Слободен печат

Унгарците открија, Николов се сели во Серија А!? (ФОТО)

Слободен печат