ПСЖ одби 100 милиони евра плус тројца за Нејмар - Слободен печат

ПСЖ одби 100 милиони евра плус тројца за Нејмар

Сега ПСЖ ја одби понудата од Реал Мадрид од 100 милиони и тројца фудбалерите во замена за Нејмар.

Како што пренесува францускиот „Л`Екип“, „кралскиот“ клуб на „светците“ освен парите ги нуди уште Хамес Родригез, Герет Бејл и Кејлор Навас.

Клубот од Париз ја одби ваквата понуда и нема да го испрати својот играч на „Сантјаго Бернабеу“.

Голманот на Реал, Навас изразил желба да го напушти мадридскиот тим, објави „Марка”.

Во трката за потписот на фудбалерот остануваат уште Барселона и Јувентус.

Во француската „Лига 1“ се одиграни првите две кола, а Нејмар уште не запишал настап поради повреда, а тренерот на парискиот клуб Томас Тухел рече дека неговиот играч ќе биде подготвен за дуелот со Тулуз в недела.

Прочитајте и...  Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

десет + 1 =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат