28.8 C
Скопје

Tag : хамес родригез

Спорт Фудбал

Анчелоти крои шампионски Евертон: После Хамес, доаѓа и Иско!?

Слободен печат
Повеќегодишниот фудбалер на Реал Мадрид, Иско е незадоволен од статусот во клубот и има намера да се пресели во Евертон, пренесува британскиот „Мирор“. Изворот вели...
Спорт Фудбал

Во Реал бесни на Зидан, Евертон го направи грабежот на столетието со Хамес

Слободен печат
Градското Мерсисајд дерби помеѓу Евертон и Ливерпул заврши без победник, а „сините“ по пет кола се лидери на табелата без пораз. Навивачите на Евертон не...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Анчелоти очекува одлична сезона, целта е Европа!

Слободен печат
Карло Анчелоти, менаџерот на Евертон, истакнува дека клубот има големи амбиции во новата сезона. Екипата од Ливерпул лани го освои 12 место, што е најлош...
Спорт Фудбал

Родригез и официјално во дресот на Евертон

Слободен печат
Колумбискиот играч кој досега ги бранеше боите на Реал Мадрид потпиша договор на две години, со опција да остане уште една сезона во клубот од...
Спорт Фудбал

Анчелоти создава моќен Евертон, за еден ден договори три засилувања

Слободен печат
Карло Анчелоти кога кон крајот на минатата година го прифати предизвикот да седне на клупата на Евертон, изјави дека ќе стори се за тимот да...
Спорт Фудбал

Родригез пред трансфер во тимот на Анчелоти

Слободен печат
Како што информираат британските медиуми, за нешто помалку од 48 часа се очекува да биде постигнат договор помеѓу Евертон и Реал Мадрид за трансфер на...
Спорт Фудбал

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат
Шпанската „Марка“ објави како би требало да изгледа летниот преоден рок во Мадрид пред стартот на новата натпреварувачка сезона 2020/21. Српскиот интернационалец Лука Јовиќ дојде...
Спорт Фудбал

Родригез може да го напушти Реал за 25 милиони евра

Слободен печат
Фудбалерот од средниот ред на Реал, Хамес Родригез на крајот на сезоната најверојатно ќе го смени клубот. Мадридскиот гигант е подготвен да се раздели со...
Спорт Фудбал

Седум играчи на Реал Мадрид на трансфер листата

Слободен печат
Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да ја освежи екипата со нови имиња кои во иднина ќе имаат исто така придонес во освојувањето на...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид подготвува спектакуларна размена со Тотенхем

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез во летниот преоден рок планира да го засили нападот кој сезоната е најслабиот дел од тимот и за да...