ЛШ: Драгонки поразени на првиот меч во Зеница

После првото полувреме водеше домаќинот на турнирот, Сараево со резултат 1:0 против Драгон со погодокот на Медиќ во деветтата минута од средбата.

Сите дилеми беа решени во вториот дел кога противникот реализираше уште четири голови преку Ал. Спахиќ (59`), Ѓоковиќ (76`), Бојат (85`) и Куч (90+1`).

ЖФК Драгон: Коларовска, Шемсовиќ, Дервиши, Николовска, Д. Костова, Костеска, Зивиќ, Панеска, Белистојаноска, Петровска, Ѓорѓевска (Гегова 54`).

Во следното коло „драгонки“ ќе играат против исландскиот Бреидаблик (10. август, 11:00 часот) кој на стартот забележа победа над АСА Тел Авив од Израел со 4:1.

Само првопласираната екипа од квалификациската група 1 ќе обезбеди настап во следната фаза од натпреварувањето.

Прочитајте и...  Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

девет + седум =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат