14 C
Скопје

Tag : зеница

Спорт Фудбал

Скендеровски го објави списокот за квалификациските мечеви со БиХ и Романија

Слободен печат
Селекторот на македонската футсал репрезентација, Васко Скендеровски го објави списокот на играчи за квалификациските натпревари против Босна и Херцеговина и Романија од циклусот за пласман...
Вести Регион

Сите расположливи полициски сили сè уште се на нозе и трагаат по Турчинот што изврши двојно убиство во Зеница

И.И.
Сите расположливи полициски сили сè уште се на нозе и го бараат Канер (Фуат) Тајлан, државјанин на Република Турција, со живеалиште во Зеница, кој е...
Останатo Спорт

Таеквондо клубот „Бутел“ со два медали од Зеница

Слободен печат
Членовите на македонскиот таеквондо клуб „Бутел“ освоија два медали на Г1 турнирот во Зеница (Босна и Херцеговина). Сребрен медал кај јуниорите освои Марко Аврамовски во...
Вести Свет

ИЗМАМА ВО ГЕРМАНИЈА Босанци тргнале на работа, но останале без пари и на улица

Отидовме да заработиме, достојно да ги нахраниме семејствата, но во Германија бевме гладни и жедни. Во БиХ се враќаме измамени, без пари, тврдат жителите на...
Вести Регион

Штрајк на рударите во Зеница, бараат неисплатена плата

Слободен печат
Рударите од рудникот за јаглен во Зеница од вчера одлучија да останат во јамите и на тој начин да протестираат поради доцнењето на платите. Поради...
Вести Регион

ХОРОР ВО ЗЕНИЦА: Девојка во рака држела рачна бомба, а потоа се стресе целата зграда

Слободен печат
Дваесетидвегодишната Ч.Н. од Зеница извршила самоубиство со активирање на рачна бомба. До оваа незапаметена трагедија дошло во станбениот комплекс „Макови“ на Црквичко Брдо, а која...
Спорт Фудбал

ЛШ: Драгонки поразени на првиот меч во Зеница

После првото полувреме водеше домаќинот на турнирот, Сараево со резултат 1:0 против Драгон со погодокот на Медиќ во деветтата минута од средбата. Сите дилеми беа...
Вести Регион

Фотографија на двајца БОСАНЦИ предизвика ХАОС на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат
Фотографија на двајца млади луѓе од Зеница на која на сред бел ден разменуваат нежности и тоа пред минувачи стана хит на социјалните мрежи. Освен...
Вести Регион

МОМЧЕ СКОКНАЛО ОД 17 СПРАТ ЗАРАДИ ТУЖБА ЗА КРЕДИТ: Немал пари, пронајден лист на кој успеал да напише 3 реченици

Слободен печат
Мевсудин Муртиќ (24) кој во сред бел ден скокнал во смрт од 17 спрат во населбата Блатуша во Зеница, на очајничкиот чин се одлучил заради...