Легендарниот аргентински тренер позитивен на коронавирус

Карлос Биљардо ја предводеше Аргентина до триумфот на Светското првенство 1986 година во Мексико, е позитивен на коворнавирус.
Биљардо ги предводеше и „гаучосите“ четири години подоцна кога во финалето загубија од Западна Германија.

„Извршија тестови и резултатот беше позитивен, додека Карлос нема никави симптоми и се чувстува добро“, пренесоа аргентинските медиуми.

Биљардо најголем дел од фудбалската кариера ја помина во Естудијантес со кого освои три титули во Копа Либертадорес од 1968 до 1970 година. Токму во Естудијантес, Биљардо во 2004 година ја заврши и тренерската кариера, а 82-годишниот поранешен селектор сега живее во старечки дом во Буенос Аирес.

Прочитајте и...  Ботас ќе вози за Мерцедес и наредната сезона

Прочитај повеќе

Санчез го ограби Јунајтед, и на заминување му зеде речиси 10 милиони евра

Слободен печат

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат

Вардар и фудбалскиот „земјотрес“ против ЦСКА Москва, незаборавната дружба во Уранија! (ФОТО+ВИДЕО)

Атанас Костовски