Конечно се дозна режисерот кој ќе го снима римејкот на култниот „Scarface“

Приказната за Тони Монтана, гангстер кои доаѓа од Куба и станува шеф на подземјето на Флорида, беше брилијантно прикажана од страна на режисерот Брајан Де Палма во филмот „Scarface“ во 1983 година. Снимен е според сценариото на Оливер Стоун. Тоа беше филм кој ја лансираше Мишел Фајфер во ѕвездите, а Ал Пачино го потврди како еден од најдобрите актери во светот. Сега е објавено дека ќе започне снимањето на нова верзија која ќе биде режирана од страна на Лука Гуадагнино, додека сценариото е веќе напишано од браќата Џоен и Итан Коен.

Филмот не само што ќе се базира на верзијата од 1983 година, туку и на оргиналниот филм од 1932 година кој го режираше Хауард Хокс, а во кој во подземјето на Чикаго владее Тони Камонте кој го игра Пол Муни. Последниот филм на режисерот Лука бил „Suspiria“, римејк на италијански хорор класик, со Дакота Џонсон, Тилда Свинтон и Клои Мортез во главните улоги. Моментално завршува снимањето на HBO серијата „We Are Who We Are“ каде играат Алис Брага и Кид Куди, а во план му е да режира и уште еден римејк наречен „Lord of the Flies“, чии претходни верзии се од 1963 година и 1990 година.

Прочитајте и...  Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Слободен Печат

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат