11 C
Скопје

Tag : римејк

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Конечно се дозна режисерот кој ќе го снима римејкот на култниот „Scarface“

Слободен Печат
Приказната за Тони Монтана, гангстер кои доаѓа од Куба и станува шеф на подземјето на Флорида, беше брилијантно прикажана од страна на режисерот Брајан Де...
Магазин Семејство

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Слободен печат
После минатогодишниот успех на римејкот за „Lion King“, Дизни одлучи на гледачите да им претстави уште еден класик – „Bambi“. Оригиналниот цртан филм кој во...
Магазин Филм и ТВ

КРУЕЛА ДЕ ВИЛ КАКО ПАНКЕРКА: Вака ќе изгледа познатата злобничка во новиот „101 далматинец“

Слободен печат
Ема Стоун ќе ја глуми најпознатата и најомразената Дизниева негативка...