20.8 C
Скопје

Конечно ќе глумат еден покрај друг: Сандра Булок и Бред Пит во најочекуваниот филм за оваа година

Холивудските актери со долгогодишни кариери, Сандра Булок и Бред Пит досега никогаш не биле заедно на филмското платно, но тој факт ќе стане минато, а тие двајца конечно ќе глумат еден покрaј друг во филмот „Брзиот воз“, објави „Deadline“.

Станува збор за еден од најочекуваните филмови кој спаѓа во жанрот акција и во моментов е во фаза на снимање. „Брзиот воз (Bullet Train)“ го режира Дејвид Лич, а неговата приказна е заснована на романот „Марија Битл“ од јапонскиот автор Котаро Исака.

Книгата, како што забележале и читателите, има неколку сличности со хит-филмот „Брзина“ од 1990-тите, каде што токму Сандра Булок глумеше покрај Кијану Ривс.

На Сандра Булок и Бред Пит ќе им се придружат и Џои Кинг, Арон Тејлор Џонсон, Мајкл Шенон, Логан Лерман и други.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар