Компанијата Verzion успеа со 5G мрежата во САД! (ВИДЕО) - Слободен печат

Компанијата Verzion успеа со 5G мрежата во САД! (ВИДЕО)

Својата годишна цел ја оствари во САД.

Фирмата Verizon го исполни својот план врзан со 5G мрежата во САД.

Интернет порталот Engadget пишува дека компанијата е задоволна со покриеноста на ултра-широкопојасни мрежи во 21 американски град.

Целта за крајот на годината дури е надмината. Истакнуваат како во наредната година ќе работат на отстранување на недостатоците на мрежата, а тоа е чувствителност и кратокиот домет од кругот на самите клетки.

Прочитајте и...  Зошто француските деца секогаш се здрави, а мајките среќни и одморени?

Прочитај повеќе

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Теодора Циклевска

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Постои едноставен начин за борба со проблемите

Слободен печат

Мед и ореви за студените зимски денови и потоа

Слободен печат

Зошто француските деца секогаш се здрави, а мајките среќни и одморени?

Слободен печат

На принцот Хари не му е лесно: Мајката на Меган е главна во нивното семејство!

Слободен печат

Остави Коментар

1 × one =

Прочитај повеќе

Греми на балкански начин: Вечерва во „Штарк“ арената се доделуваат наградите МАC 2020

Слободен печат

Меган и Хари ги победија Кејт и Вилијам на социјалните мрежи

Слободен печат

Своето дете го нарекувала тумор и одбивала да го дои: Што се случило со синот на Брижит Бардо?

Слободен печат

Се смирија Бред Пит и Џенифер Анистон

Слободен печат

КОМЕНТАР. Божествената женственост на „Мали жени“ и ревијата на „Диор“

Јасмина Кантарџиева Димков

Бијонсе на гала вечера во црвен, секси фустан (ФОТО)

Слободен печат