Кои се здравствените придобивки oд пиењето на една чаша солена вода наутро? – Слободен печат
ЗдравјеМагазин

Кои се здравствените придобивки oд пиењето на една чаша солена вода наутро?

Пробајте ова да ви стане навика, бенефитите се големи!

Ставете само една лажичка морска сол во чаша млака вода и овој пијалак пијте го недела дена, а потоа паузирајте исто толку време со цел да ги почувствувате најсилно ефектите.

Хидратација – На организмот ќе му овозможите лековита течност која изобилува со минерали.

Варење – Солената вода позитивно влијае врз дигестивниот систем бидејќи содржи ензими кои го поттикнуваат варењето.

Несоница – Минералите од солената вода го смируваат нервниот систем, па токму затоа и со редовно пиење солена вода брзо ќе се справите со несоницата.

Детоксикација – Во текот на една недела, вие ќе го ослободите организмот од сите бактерии и токсини.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close