Кога ја нема Меланија: Трамп „фрли“ око на првата дама на Аргентина (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиЗабаваМагазинПланета

Кога ја нема Меланија: Трамп „фрли“ око на првата дама на Аргентина (ВИДЕО)

Џулијана инаку важи за една од ретките жени која може да ја помати убавината и стилот на Меланија, а однесувањето на Трамп дефинитивно им оди во прилог на ваквите тврдења.

Американскиот претседател Доналд Трамп за време на престојот во Јапонија, на самитот Г20 беше без својата сопруга Меланија, а тоа го искористи, како што тврдат корисниците на социјалните мрежи, да „фрли око“ на првата дама на Аргентина, Џулијана Авада.

Џулијана инаку важи за една од ретките жени која може да ја помати убавината и стилот на Меланија, а однесувањето на Трамп дефинитивно им оди во прилог на ваквите тврдења.

Имено, додека светските лидери позираа за потребите на заедничката фотографија, Трамп се заврти кон аргентинскиот претседателски пат, кој стоеше зад него, па им шепнал нешто досетливо по што сите гласно се насмеаа, а тој потоа гордо се заврти напред со насмевка од уво до уво.

Пред оваа ситуација, која веднаш предизвика внимание кај Твитерџиите и светската јавност, Доналд и Џулијана се ракуваа, но и се бакнаа.

„Трамп ги игнорира светските лидери и флертува со аргентинската прва дама. Изгледа дека таа е негов тип“, „Сакате да се кладиме дека ќе отпатува во Аргентина во следните три месеци?“, „Изгледа дека Меланија е престара за него, па сега бара нови модели“, беа само некои од коментарите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close