Tag : око

Вести Свет Слајдер

Северна Кореја: Коронавирусот може да се пренесе и преку око

Слободен печат
Северна Кореја апелираше денеска на своите граѓани да не посетуваат фреквентните области, нагласувајќи дека Ковид-19 може да се пренесе и преку инфекција на окото. Весникот...
Вести Свет

КЕНГУР ИСТЕПАЛ ЖЕНА ВО АВСТРАЛИЈА: Речиси ќе останела без око, морала да глуми дека е мртва

Слободен печат
Австралијанката Дина поминала со 25 конци на лицето откако речиси останала без око, кога ја нападнал кенгур додека го шетала кучето. Нападот се случил во...
Еспресо Шоу биз

Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Слободен печат
Босанксиот пејач Халид Бешлиќ ја оперираше катарактата на левото око, па раскажа како му било пред неколку дена кога не гледал скоро ништо, со оглед...
Вести Забава Магазин Свет

Кога ја нема Меланија: Трамп „фрли“ око на првата дама на Аргентина (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп за време на престојот во Јапонија, на самитот Г20 беше без својата сопруга Меланија, а тоа го искористи, како што тврдат...
Забава Магазин

Четири пчели извадени од око на пациентка

Слободен печат
Докторот Хунг Чи-тинг, офталмолог во болницата на универзитетот „Фоин“ во Тајван, извадил четири мали пчели од левото око на пациентка. – Под микроскоп, полека ги...